Equine Touch

The Equine Touch, do češtiny překládán jako koňský dotyk, je jemná manuální technika pracující s měkkou tkání. Napomáhá redukovat napětí ve svalech a v povázkách, a tím může ovlivnit nejen pohybový systém, ale nepřímo i lymfatickou drenáž a místní prokrvení. Tato technika může mít mnoho pozitivních účinků, jako je relaxace spojená s celkovým uvolněním těla. Dále může stát za zahájením procesů, při kterých se tělo dostává do harmonického stavu na úrovni fyzické, chemické i emocionální. Stejně tak pracuje na úrovni energetické, kdy napomáhá odstranit bloky a znovu obnovuje tok energie "Ki". Toto vše pak ve svém důsledku navodí homeostázu (stav rovnováhy) a tělu vlastní samohojivé mechanismy mohou začít pracovat s maximální účinností.

The Equine Touch vychází z principu Bowenovy masáže pro lidi, která pro její velký úspěch byla Jockem a posléze i jeho ženou Ivanou Ruddock´s přenesena na koně.

Tato technika je neinvazivní, tzn. že je použit pouze tak silný tlak, který daný kůň dovolí a přijme. (Jack and Ivana Ruddock´s www.theequinetouch.net) 

The Equine Touch a Dornova metoda se velice dobře doplňují.


© 2017 HORSE IN BALANCE
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky