Ošetření koní Dornovou metodou a metodou Equine Touch.


Aktuálně nenabízím terapeutické ošetření koní. Ráda Vám doporučím jiné zkušenější a vzdělanější terapeuty, kterým ráda svěřuji i mé koně. Vzdělání ohledně DM a ET, které mám já, nepovažuji v dnešní době za dostatečné k poskytování komplexního terapeutického ošetření. Beru to jako součást mé cesty, za kterou jsem vděčná :-). 

Dornova metoda


   Základní a nejdůležitější význam Dornovy metody je navrácení kloubů a obratlů do fyziologické, tedy správné polohy. Je to jemná manuální terapie prováděná v dynamice svalového aparátu. Toto se děje volným a přirozeným pohybem za aktivní účasti pacienta. Tímto pohybem se obchází svalová ochrana, zaměstnané svaly nám umožní volnou manipulaci s klouby i obratli. Zároveň dochází i k uvolnění blokád ve tkáních a na energetických drahách. Navrácením kostí na své fyziologické místo se vyrovnává celková statika i dynamika. K této terapii používáme pozorovací a hmatové techniky.

 

The Equine Touch

   The Equine Touch, do češtiny překládán jako koňský dotyk, je jemná manuální technika pracující s měkkou tkání. Napomáhá redukovat napětí ve svalech a v povázkách, a tím může ovlivnit nejen pohybový systém, ale nepřímo i lymfatickou drenáž a místní prokrvení. Tato technika může mít mnoho pozitivních účinků, jako je relaxace spojená s celkovým uvolněním těla.

   Dále může stát za zahájením procesů, při kterých se tělo dostává do harmonického stavu na úrovni fyzické, chemické i emocionální. Stejně tak pracuje na úrovni energetické, kdy napomáhá odstranit bloky a znovu obnovuje tok energie "Ki". Toto vše pak ve svém důsledku navodí homeostázu (stav rovnováhy) a tělu vlastní samohojivé mechanismy mohou začít pracovat s maximální účinností.

© 2017 HORSE IN BALANCE
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky